Tettek helyett "Panírozás"

2010.03.31. 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Nem először állt elő képtelen vádaskodással Ughy Attila és Lévai Zoltán, akik sajtótájékoztatójukon ismételten megalapozatlan rágalmazásokkal próbáltak hozzájárulni a kerület jó hírnevéhez. 

A képviselő "urak" ezúttal rendkívüli kreativitásról tettek tanúbizonyságot, amikor is "Panír" fedőnévvel emlegetik az állítólagos csúszópénzeket. Szükségük is van erre a képességre, hisz az elmúlt hónapokban egyre több rágalmat kell annak érdekében kitalálniuk, hogy eltereljék arról a figyelmet, hogy semmit nem tettek a kerületért. A két harcostárs valószínűleg egy közös SZAC hotelben eltöltött éjszaka után (amikor is rájöttek, hogy a Fideszhez köthető annak üzemeltetője) világosodott meg, hogy előbb utóbb baj lesz. Jön a kampány, és nem lesz mit mondanunk arról, hogy mit is tettünk az elmúlt 4-8-12 évben a kerületért. Sokáig nem kellett gondolkodniuk rajta, mert ők is arra jöhettek rá, amire már nagyon sokan rájöttek ebben a kerületben, hogy a válasz a SEMMIT. 

Ezúton szeretnénk segítséget nyújtani az "uraknak" abban, hogy tudják mi is a "Panír"-ozás.

PANÍROZÁS KLASSZIKUSAN A szükség szerint kivert (kiklopfolt) és fél órával korábban besózott húst előbb lisztbe, majd elhabart tojásba, végül finom zsemlemorzsába forgatjuk. Közvetlenül a panírozás után, általában forró, bőséges zsiradékban sütjük ki.

PANÍROZÁS GAZDAGON Ekkor a szükség szerint kivert (kiklopfolt) és fél órával korábban besózott húst előbb elhabart tojásba, majd lisztbe, utána ismét az elhabart tojásba, végül finom zsemlemorzsába forgatjuk. Ettől a bundája kicsit vastagabb lesz, a hús viszont sokkal szaftosabb. Közvetlenül a panírozás után, általában forró, bőséges zsiradékban sütjük ki.

PANÍROZÁS EXTRÁKKAL Ennél ugyanúgy járunk el, mint amikor "gazdagon" panírozunk, annyi különbséggel, hogy a nagyon finom zsemlemorzsához több-kevesebb kicsi magvat keverünk. Például szezámmagot vagy apróra vágott diót. Ilyenkor az utolsó fázisban célszerű a kezünket is használni, hogy a magok jól megtapadjanak a panír alsóbb rétegeiben.

PANÍROZÁS ANGOLOSAN A kivert, besózott húst olvasztott vajba mártjuk, majd zsemlemorzsába forgatjuk, s úgy sütjük ki bő, forró zsiradékban.
 
MI MEHET A PANÍR ALÁ? Elsősorban a baromfinak tesz jót, de a marhahús, sőt akár a disznó rövidkaraja is szaftosabbá tehető úgy, ha a húst a klopfolás után legalább egy órára kevés tejbe áztatjuk. Amikor innen kivettük és lecsorgattuk, akkor sózzuk, egy fél órát állni hagyjuk, s a panírozás előtt még szárazra is töröljük. A továbbiakban úgy bánunk vele, mint bármely pácolatlan hússal.
 
SAJT PANÍROZÁSA A rántani való sajtszeleteket előbb lisztbe, majd tojásba forgatjuk, ezután ismét lisztbe, majd megint tojásba és legvégül a zsemlemorzsába. (A sajtot nem sózzuk előzetesen, csak az elhabart tojásba teszünk kevés sót.) Forró, bőséges zsiradékban sütjük ki, s amikor megfordítjuk (lehetőleg lapáttal) különösen vigyázunk, hogy a panír fel ne szakadjon.
 
PANÍROSOK SÜTÉSE Magyar Elek azt ajánlja, hogy a bundázott húsokat az egyik oldalukon fedő alatt süssük - így amíg pirul, párolódik is - s ha ez kész, a másik oldalukhoz már ne tegyük vissza a fedőt. A vastagabb húsoknál mindenképpen érdemes ezt az eljárást alkalmazni.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://sotetekhivatala.blog.hu/api/trackback/id/tr31884438

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása